Dr. Fehér András

vázlatos szakmai önéletrajz

1944.02.16-án születtem Kunhegyesen. Édesanyám: Madarász Ilona (varrónő 1913-1983) Édesapám: Fehér Miklós (motor és gépszerelő 1911-1994)

  • Általános iskolámat Kunhegyesen végeztem. (1950-1958)
  • Középiskolai tanulmányaimat a Kerpely Antal Kohó és Öntőipari Technikumban végeztem el. Öntésztechnikusi oklevelem száma: 5/1962
  • 1962-1967 között a Nehézipari Műszaki Egyetemen tanultam és mint „képlékenyalakító kohásztechnológus kohómérnök” végeztem. Oklevelem száma: 234/1967
  • 1967-ben a Dunaújvárosi Felsőfokú Technikumban, majd főiskolává válása után 1970-ben a NME Kohó és Fémipari Főiskolai Kar Alakítástechnológiai Tanszékén dolgoztam. Kezdetben gyakornokként, majd tanársegédi, adjunktusi és docensi kinevezést értem el. Oktatói munkásságom alatt az utolsó 20 évben előadója voltam az Anyagszerkezettan, a Fémtan, az Anyagvizsgálat és Hőkezelés tárgyaknak. Ezeket gépész és kohász hallgatóknak oktattam.
  • 1968-1970 között a NME-en hőkezelő szakmérnöki oklevelet szereztem. Oklevél száma: 10/1970
  • 1977-ben végeztem el a Marxizmus-Leninizmus esti egyetemének 2 éves Filozófiai Szakosító tanfolyamát. Száma: 266-44-77
  • 1974-1982 között a Dunaújvárosi Repülőklubban sportoltam és ezüstkoszorús vitorlázó repülő fokozatig jutottam el.
  • 1983-ban A NME-en „Termomechanikai kezelések hatása az unikor acélok mechanikai tulajdonságaira” című értekezésemmel műszaki egyetemi doktori oklevelet kaptam
  • Időközben szükségesnek tartottam az oktatás érdekében, a radiográfiai és ultrahangos roncsolásmentes anyagvizsgálói képesítés megszerzését is. (RT3; UT3 )
  • 1993-ban munkahelyet változtattam és a DUNAFERR Qualitest Minőségügyi Kft-nél helyezkedtem el vizsgálatfejlesztési osztályvezetői munkakörben, ahol a roncsolásmentes osztályt is vezettem.
  • 2002-től a Fejér megyei Mérnöki Kamara engedélye alapján (07-0721-021009) az alábbi szakterületeken végzek egyedi megbízások alapján szakértői munkákat. G-C-15/07-0721: Hőkezelés, G-C-16/07-0721: Kohászati anyagvizsgálat, G-D-63/07-0721: Igénybevételi állapotok vizsgálata.

2008-ban mentem el korkedvezményes nyugdíjba.

Korábban a SZTÁV keretein belül, majd az ORSZAK, ORSZAK NOVUM szervezésében veszek részt oktatóként, felnőttek számára tartott roncsolásmentes anyagvizsgáló képzésben.


A szent koronáról a legutóbbi mérnöki kutatások tükrében

Dr. Fehér András

Az utóbbi idők mérnöki kutatásai is alátámasztják, hogy a Szent Korona átmérőjének megválasztásában a nap és a föld fénypercben kifejezett távolsága és az annak megfeleltetett hüvelyk egység adta a megvalósított Szent Korona átmérőjét. A fény a napból a földre a téli napforduló idején 8,16 perc alatt ér el. Ugyanennyi a Szent Korona átmérője számokban. 8,16”hüvelyk mely egyenlő 207,48 milliméterrel, a keresztirányú belső átmérővel. E szerint fel kell tételeznünk, hogy a Szent Koronának az IDEÁLJA a nap és a föld között lévő fény korona, (virtuális korona) melynek az átmérője a nap-föld távolság. Tehát a nap és a föld között van. Továbbá bebizonyosodott az is, hogy a földpálya kerülete és a fénykorona kerülete szintén összefüggenek és jól ismert égi mechanikai összefüggést rejt magába. Ennek a számításnak az eredménye pedig a nagy Platóni 25920 év. Tehát több irányból is igazolást nyert az első feltételezés. A hüvelyk egységét a homlokzati Pantokrátor trón szélessége adja. Ezt a hüvelyk egységet egy Föld állandónak kell tekinteni, míg a fény sebességét az univerzum állandójának. Tehát a Szent Korona összeköti a beavatandó Királyt, aki a földön áll, a Naprendszerrel és az Univerzummal és első sorban azzal, aki teremtette az eget és a földet, a mindenség Teremtőjével, az Istennel. Ezért Beavató a földön a mi Egyetlen Szent Koronánk.

Ugyancsak a trón alapjának dőlésszöge adta az időszámítás egy bizonyos egységét is, amelyet a Szent Korona gyűrűjén található gyöngyök számossága is alátámasztott. A trón dőlésszöge 2,3°=360°/156gyöngy=2,3°/gy. Igy kibomlott a Szent Korona téridő, Őseink tudományos szemlélete, mely az egyik alapját kellett, hogy jelentse Papjaink hitrendszerének, hisz ezt a tudást meg tudták tudatosan testesíteni a Koronázási jelvényekben. Ez a Jézus Krisztusban bízó hitvilág tisztaságát, ráhagyatkozását, a tudomány és a hit egységét tükrözte és elkülönült a római dogmatikus Judeo-Keresztény világfelfogástól, mely elhajlott Jézus Krisztus eredeti tanításától. Ezt fémjelezi az aranyból készült Szent Koronánk és a többi koronázási jelvényeink együttese. 

A fentiekből egyenesen következik, hogyha a Szent Koronánk IDEÁLJA a naprendszerben található és annak az egyik tagja maga a földbolygó, melynek egyik fontos jellemzője a
23,5°-os dőlésű forgási tengely, akkor elengedhetetlen, hogy az országházban lévő, a magyarok által készített a földet is jelképező Szent Korona tengelye, hűen ábrázolja az IDEÁLJÁT. Tehát a tengelyét jelképező keresztnek is 23,5°os szögben kell, hogy álljon!

Köztudott, hogy a Habsburgok folyamatosan mindent megtettek azért, hogy a Szent Koronánk működését megrontsák. AZ 1886-os közszemle után, de még IV. Károly koronázása előtt a keresztet kiszerelték és úgy helyezték vissza, hogy a korona tájolása keletről nyugatfelé történjen. Ezt azzal is bebiztosították, hogy beforrasztották a keresztet. Nem végeztek tökéletes munkát, mert a megmaradt 1613-as koronázási láda 1938-ban készített fényképén tisztán látszik, hogy a kereszt balra dől, mind az elől nézeti és értelemszerűen mind a hátulnézeti képen. Ferenc József fején koronával való ábrázoláson, szintén balra dől a kereszt (1867). Ez a természetes, mert a Magyarság mindig a felkelő nap felé fordult, Királyával együtt és úgy imádkoztak. Ekkor pedig a keresztnek a sarkcsillag irányába kellett nézni, mint ahogy a föld tengelye is arra mutat szüntelen.